TEDxSolidarityPark – Zpočátku jsme byli skeptický

Neznali jsme se. Přesto jsme se scházeli více než rok: ráno na snídani, odpoledne na kafe či na čaj. Zajímala nás jedna věc: jak můžeme propojit lidi na Praze 10, kteří mají chuť něco změnit. Jak můžeme inspirovat ostatní, kteří bydlí vedle nás. Jak lze měnit místo, kde žijeme. Začali jsme oslovovat a vybírat řečníky. Přemýšlet o tom, kdo zná někoho, kdo něco zajímavého udělal pro druhé ve svém okolí.

Změna, postoj k ní a zkušenost s reakcemi lidí, bylo další spojující téma. Spoustu lidí se změn bojí a zpočátku jsou velmi skeptický! To dalo název našemu setkání.

Neměli jsme ani korunu, ale rozhodli jsme se pro mezinárodní formát TEDx. Po dlouhém vyjednávání s centrálou v USA se nám podařilo licenci získat. Psali jsme žádosti o granty, oslovovali sponzory. Díky Nadaci Proměny Karla Komárka a Nadaci T-Mobile jsme nakonec naší sousedskou konferenci TEDxSolidarityPark mohli uskutečnit.

A prezentovat na ní i vizi Nové strašnické školy! Podívejte se na záznam prezentace Sen o škole.

https://www.facebook.com/tedxsolidaritypark/

TEDxSolidarityPark – Zpočátku jsme byli skeptický

Další aktuality